اختلال نعوظ در مردان

اختلال نعوظ در مردان

زمانی که اختلال و مشکلی مانع از لذت بردن حین رابطه جنسی شود، اصطلاحا گفته می شود که فرد از مشکل جنسی رنج می برد. چنین مشکلی در تمامی سنین و برای مردان و زنان اتفاق می افتد، گرچه این حالت با افزایش سن بیشتر خواهد شد. استرس، یکی از دلایل عمده در بروز مشکلات جنسی می باشد.
– دیابت
– بیماری های قلبی و یا سایر شرایط پزشکی
– مصرف دارو و یا الکل
از دیگر علل می باشند.

آیا می خواهید به جای طی یک مسافت طولانی و معطل شدن در ترافیک سنگین جهت مراجعه به مطب شلوغ روانپزشک، در منزل خود بوده و از طریق یک خط تلفن موبایل و سر یک ساعت معین، روانپزشک خود را به صورت آنلاین ملاقات نمایید؟ و در خصوص بیماری های خود همانند اختلال نعوظ  با روانپزشک صحبت نمایید؟

تلفن تماس جهت تعیین وقت مشاوره آنلاین با دکتر مهاجرانی 09029245225

اختلال نعوظ در مردان

اختلال نعوظ
(male erectile disorder)
زمانی اتفاق می افتد که مردی نتواند در حین رابطه جنسی به نعوظ برسد. اختلال نعوظ می تواند ناشی از اختلال در جریان خون، اختلال عصبی، مشکلات روانی مانند استرس و افسردگی، بیماری های مزمن و مصرف برخی داروها باشد.
اختلال در نعوظ می تواند منجر به بروز مشکلات دیگری در رابطه عاطفی فرد نیز بشود. برخی علائم مرتبط با مشکلات نعوظ عبارت است از:
– مشکل در حفظ نعوظ
– کاهش میل جنسی

اختلال نعوظ در مردان

 

در حین رابطه جنسی، مغز، هورمون ها، احساسات، اعصاب و رگ های خونی درگیر هستند. مشکل در نعوظ می تواند به دلیل بروز مشکل در هر یک از موارد گفته شده باشد. گاهی عوامل فیزیکی (مشکلات قلبی، کلسترول بالا، دیابت، چاقی) و عوامل روانی (افسردگی، استرس و اضطراب)، با هم منجر به بروز مشکل نعوظ می شوند. برای مثال، گاهی یک مشکل فیزیکی باعث می شود تا لذت جنسی کمتر شود. همین حالت می تواند منجر به استرس و اضطراب فرد و در نهایت، تشدید مشکل نعوظ شود.

چه عواملی احتمال بروز مشکل نعوظ را افزایش می دهند؟

با افزایش سن، معمولا میل جنسی نیز کاهش می یابد و بیشتر شاهد مشکلات نعوظ خواهیم بود. اما برخی عوامل از قبیل شرایط خاص پزشکی، دیابت، چاقی، و یا آسیب های عصبی احتمال بروز این اختلال را افزایش می دهند.

تشخیص اختلال نعوظ

– تست های فیزیکی (معاینه بیضه و آلت تناسلی)
– آزمایش خون (بررسی دیابت، سطح هورمون تستوسترون)
– آزمایش ادرار
از جمله تست هایی هستندکه به تشخیص این مشکل کمک می کنند.

درمان اختلال نعوظ

درمان این اختلال، بر اساس علت و شدت مشکل و یا شرایط فیزیکی فرد صورت می گیرد. سپس، جهت افزایش جریان خون هنگام رابطه جنسی، در واکنش به محرک ها، داروهای خوراکی از سوی پزشک تجویز می شود.
مشاوره با روانپزشک، یکی از روش های موثر درمان است. زیرا این اختلال عمدتا به دنبال استرس، اضطراب و یا افسردگی ایجاد می شود. با شرکت در جلسات مشاوره، فرد نحوه مقابله با منبع استرس و اضطراب را فرا می گیرد. حتی مشاوره با همسر فردی که چنین اختلالی را دارد، کمک موثری به حل این مشکل می کند.

مقالات مرتبط

اختلال عملکرد جنسی

مشاوره جنسی

مشکلات جنسی زوجین

زمان مناسب برای مشاوره جنسی

افسردگی

راه های ارتباطی با دکتر

 

 

09029245225 (ایمو ، واتساپ، تلگرام و…..)

بیمارستان ایرانیان 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

 

پاسخ

1 × 1 =

Call Now Button