شیوع افسردگی در مردان !

افسردگی در مردان

در حالی که افسردگی زمانی تصور می شد که بیماری زنان است ولی هر سال بیش از 6 میلیون مرد در آمریکا به افسردگی مبتلا می‌شوند. بهتر است با علائم افسردگی در مردان آشنا شوید تا در صورتی که این نشانه ها را در خود یا اطرافیانتان مشاهده کردید برای درمان مناسب و به موقع اقدام کنید.

علائم افسردگی در مردان

در حقیقت افسردگی می تواند هم زن و هم مرد را درگیر کند. افسردگی بر روابط بین فردی و شغلی و همچنین فعالیت های روزمره تاثیر می گذارد. علائم افسردگی در مردان مشابه زنان است، ولی مردان این علائم را به گونه ای دیگر نشان می دهند.

افسردگی در مردان

افسردگی در مردان

علائم افسردگی شامل بی میلی به فعالیت های لذت بخش، خستگی، تغییر در اشتها، اختلال خواب و بی تفاوتی است. علائم افسردگی در زنان معمولاً همراه با احساس غمگینی و بی ارزشی است در حالیکه افسردگی در مردان باعث گوشه گیری و یا بی قراری، پرخاشگری و خصومت می شود.

تشخیص افسردگی در مردان

معمولاً افسردگی در مردان به راحتی قابل شناسایی و تشخیص نمی باشد. دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد. برای مثال معمولاً مردان تمایل دارند که مشکلات خود را انکار کنند زیرا بر این عقیده هستند که مردان باید قوی باشند. همچنین باور عموم بر این است که ابراز احساسات یک امر کاملاً زنانه است. بنابراین مردانی که به افسردگی مبتلا هستند به احتمال بیشتری احساسهای فیزیکی خود مانند خستگی را بیان می کنند و درباره هیجانات خود صحبتی نمی کنند.

تاثیر افسردگی بر عملکرد و میل جنسی

افسردگی بر میل و عملکرد جنسی تاثیر می گذارد. متاسفانه برخی داروهای ضد افسردگی هم بر میل جنسی تاثیر منفی می گذارند. مردان مبتلا به افسردگی گاهی به اشتباه فکر می کنند که قدرت مردانگی آنها کاهش یافته است در حالی که در اصل این مشکلات مربوط به افسردگی شخص می باشد.

آیا می خواهید به جای طی یک مسافت طولانی و معطل شدن در ترافیک سنگین جهت مراجعه به مطب شلوغ روانپزشک ، در منزل خود بوده و از طریق یک خط تلفن موبایل و سر یک ساعت معین، روانپزشک خود را به صورت آنلاین ملاقات نمایید و در حقیقت مشاوره آنلاین داشته باشید؟ و در خصوص بیماری هاو مشکلات روانی مختلف با روانپزشک صحبت نمایید؟ تلفن تماس جهت تعیین وقت مشاوره آنلاین با دکتر ناصر مهاجرانی 09029245225

همچنین می توانید در اینستاگرام ، ایمو و واتساپ با ایشان در ارتباط باشید.

افسردگی در مردان مسن

افسردگی با افزایش سن در برخی افراد دیده می شود. در سنین بالا به دلیل برخی مسائل استرس زا مانند بیماری های قلبی، سکته و سرطان، خطر بروز افسردگی بالاتر می رود.

عوارض افسردگی در مردان

احتمال خودکشی در مردانی که به افسردگی مبتلا هستند 4 برابر بیشتر از زنان است. 75 تا 80 درصد از افرادی که خودکشی موفق دارند مرد هستند. اگر چه اقدام به خودکشی در زنان بیشتر است ولی تعداد زیادی از مردان وقتی خودکشی می‌کنند منجر به مرگ آنها میشود شاید این مورد به دلیل استفاده بیشتر مردان از ابزارها و روش های خشونت آمیز باشد.

درمان افسردگی در مردان

بیش از 80 درصد افراد مبتلا به افسردگی ( چه مردان و چه زنان ) با داروهای ضد افسردگی یا روان درمانی و یا ترکیبی از هر دو درمان می شوند.

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که گفته شد به این نتیجه می رسیم که افسردگی در مردان سخت تر تشخیص داده میشود ولی در صورتی که با علائم آن آشنا باشید می توانید این بیماری را تشخیص داده و برای درمان مناسب اقدام نمایید.
منبع : https://www.webmd.com/depression/depression-men#2

پاسخ

سه × دو =