بیش فعالی در بزرگسالان

بیش فعالی در بزرگسالان

ADHD  يا بیش فعالی بزرگسالان، در افرادي ديده مي شود که در کودکی به بیش فعالی مبتلا بوده اند.
از جمله نشانه های بارز بیش فعالی در بزرگسالان ، بی قراری و حواس پرتی می باشد. حتی فرد در انجام ضروری ترین کار های روزانه خود مانند انجام کار های منزل با مشکلاتی رو به رو می شود و نمی تواند به دلیل بیش فعالی کار های خود را به درستی انجام دهد.

آیا بزرگسالان نیز به بیش فعالی دچار می شوند؟

اختلال بیش فعالی و کاهش تمرکز فقط مختص به کودکان نیست. بین 30 تا 70 درصد از افراد که درکودکی به بیش فعالی مبتلا بوده اند، در بزرگسالی نيز به بیش فعالی مبتلا می شوند. در صورتی که در کودکی بیش فعالی تشخیص داده نشود، در بزرگسالی علائم مشخص و مشهودی ممكن است ديده شود. این علائم می تواند شامل بروز مشکلات در کار، زندگی شخصی و همچنین برقراری ارتباط اجتماعی باشد.

علائم بیش فعالی در بزرگسالی

1- حواس پرتی

افرادی که مبتلا به بیش فعالی هستند، افرادی نامنظم بوده و در زمان مطالعه تمرکز لازم را ندارند.

2- عصبانیت

افراد مبتلا به بیش فعالی توان کنترل عصبانیت خود را ندارند.

3- انجام کارها بدون فکر قبلی

افرادی که به بیش فعالی دچار شده اند، کارها را بدون در نظر گرفتن عواقب بعدی انجام می دهند. همچنین تصمیم گيري و صحبت کردن بدون فکر از جمله موارد بیش فعالی در بزرگسالان است.
این علامت در نوجوانان باعث بروز رفتار های پرخطر مانند مصرف مواد مخدر، ایجاد ارتباط جنسی نامشروع، رانندگی های پر خطر و انجام ورزش ها و حرکات هیجانی می شود.

4- بی قرار بودن

داشتن آرامش در کار ها و زندگی برایشان دشوار است.

5- بیماری های روانی

بیشتر بزرگسالانی که به بیش فعالی مبتلا هستند، از افسردگی، اضطراب، و ……… رنج می برند.

6- مشکلات حرکتي

مشکلات حرکتي شامل بی قراری هنگام نشستن، سرپا ایستادن و عدم توانایی در حركات ورزشی می باشد. همچنین در هنگام نشستن به دلیل بی قرار بودن دست و پای خود را مدام تکان می دهند.

7- بی نظمی

افراد بزرگسالی که به بیش فعالی دچار شده اند، دارای زندگی بدون نظم مانند میز کار شلوغ و به هم ریخته و ظاهری شلخته می باشند. همچنین این گروه از افراد اقدام به شروع چند کار با هم نموده ولی قادر به اتمام همه آن ها نیستند.

8- مشکل در ایجاد ارتباط اجتماعی و فردی

با توجه به انجام کار های نسنجیده و همچنین عدم توانایی در انجام وعده های داده شده، تمامی روابط اجتماعی و فردی آنها تحت تاثیر قرار می گیرد.

برخی از خدمات دکتر مهاجرانی روانپزشک

مشاوره خانواده

مشاوره روانپزشکی

مشاوره ازدواج

مشاوره تحصیلی

مشاوره کودک

مشاوره جنسی

مشاوره آنلاین

و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر مهاجرانی

پاسخ

یک × دو =