تنفس صحیح کلیدی برای آرامش

تنفس صحیح کلیدی برای آرامش

یکی از نیاز های عمومی و مهم بدن تنفس است. کلیه سلول های بدن هروزه برای استفاده از انرژی خود به اکسیژن نیاز دارند. اکسیژن انرژی مورد نیاز برای سوخت و ساز بدن و هم چنین دفع سموم بدن و بسیاری از کارهای مهم را تامین می کند. کافی است برای درک بهتر اهمیت تنفس نفس خود را فقط 6 ثانیه حبس کنید آنگاه بهتر به این موضوع پی خواهید برد!

تکنیک های تنفس به شما کمک خواهد کرد که بهتر و دقیق تر بدن خود را با عملی که میخواهید انجام دهید هماهنگ کنید. به طور مثال ورزشکاران اسقامتی با تنفس های بلند و کوتاه عمیق بدن خود را برای تمرکز دقیق تر آماده می کنند و یا خوانندگان با یاد گرفتن تکنیک های تنفس صحیح برای خواندن آوازی بهتر بدون نفس نفس زدن به حرفه خود کمک می کنند. هم چنین مادران باردار در هنگام زایمان با تنفس های کوتاه و عمیق می توانند از درد خود بکاهند و دقت خود را بروی زایمان متمرکز کنند.

کشف ارتباط بین تنفس صحیح و کاهش استرس در میان انسان ها مطلب تازه و امروزی نیست و علم جدید و به روز تنها به دانش کهن این ارتباط می افزاید.

تنفس شکمی

تنفس دیافراگمی یکی از این تکنیک هاست که می تواند دست یافتن به آرامش و استرس کمتر را آسان تر کند. دقت کنید که در این نوع تنفس باید از شکم به صورت عمیق و آرام و نه از قفسه سینه بالا بیاید. منظور از شکم به صورت حدودی 5 سانتی متر پایین تر از ناف است.

تنفس شکمی پایه

در این روش ابتدا باید روی تنفس کردن تمرکز کرد و به موضوعی دیگر فکر نکنیم. دست خود را به آرامی روی شکم قرار داده و با فکر کردن به اینکه تنفس شما چقدر میتواند در زندگی شما موثر باشد به آرامی و با حوصله شروع به نفس کشیدن عمیق می کنیم. برای درک بهتر حتی می توان به حالات بدن در هنگام تنفس دقت کرد.این کار را به مدت دو تا سه دقیقه و به آرامی انجام می دهیم. برای تمرکز بیشتر می توانید هنگام نفس کشیدن آن ها را بشمارید. برای تاثیر بیشتر می توانید در هنگام تمرین از یک موسیقی گوش نواز و ملایم اسفاده کنید تا محیطی آرام تر را تجربه کنید. وقت گذاشتن برای آرامش بدن از هز چیزی مهم تر است. روزانه وقتی را هرچند کوتاه برای تمرین آرامش خود بزارید و کارهای دیگر را تعطیل کنید تا بتوانید میزان بازدهی فکری و بدنی خود را در کارهای روزمره افزایش دهید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر مهاجرانی

ایران – تهران – خیابان ولیعصر – بالاترازپارک ساعی – ایستگاه سی و دوم
اول کوچه چمن – پلاک۲ – طبقه ۲ – واحد ۲

info@doctormohajerani.com

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام

پاسخ

4 × دو =

Call Now Button