فاز مانیک در اختلال دوقطبی

فاز مانیک در اختلال دوقطبی

اختلال دوقطبی دو فاز دارد فاز افسردگی و فاز مانیا، در این قسمت فاز مانیا را توضیح می دهیم . بیمار مانیک بسیار پر سر و صدا است و ممکن است خلق بالایی داشته باشد، سرخوش بوده و بسیار بشاش و خوش بین باشد.

آیا می خواهید به جای طی یک مسافت طولانی و معطل شدن در ترافیک سنگین جهت مراجعه به مطب شلوغ روانپزشک، در منزل خود بوده و از طریق یک خط تلفن موبایل و سر یک ساعت معین، روانپزشک خود را به صورت آنلاین ملاقات نمایید؟ و در خصوص بیماری های خود با روانپزشک صحبت نمایید؟

تلفن تماس جهت تعیین وقت مشاوره آنلاین با دکتر مهاجرانی  09029245225

فاز مانیک در اختلال دوقطبی

گاهی ممکن است بیمار سرخوش نبوده و تحریک پذیر و عصبانی باشد و به سرعت خشمگین بشود، بیمار ممکن است بسیار فعال و پرتحرک شود، ممکن است در طول روز بارها کاری را شروع کند، نیمه کاره آن را رها کند و سراغ کار جدیدی برود، ممکن است بسیار پرحرف شود، افکار، سریع از ذهنش عبور کند و برای همین دچار پرش افکار بشود و به اصطلاح از این شاخه به آن شاخه بپرد، ممکن است نیاز به خواب اش کم بشود صبح زود از خواب بیدار شده و مزاحم استراحت دیگران شود و مرتب به این و آن تلفن‌های بیجا بزند، ممکن است عقاید بزرگ منشانه داشته باشد، اعتماد به نفسش بالا برود و فکر کند افکار جدید و نویی دارد و احساس کند نظراتش بسیار مهم بوده و کارهای برجسته ای می تواند انجام دهد. این افکار گاهی ممکن است به حد هذیان برسد و فکر کند پیشوای مذهبی است و مأموریتی مهم برای اداره امور و پروژه‌های سنگین مملکتی دارد، ممکن است رفتار ها بدون مهار و نسنجیده باشد، رعایت اصول اخلاقی و آداب و رسوم اجتماعی را نکند، ممکن است ولخرج بشود، بذل و بخشش بکند، رفتارهای پرخطر جنسی انجام دهد و کلاً میل جنسی اش بالا برود. ممکن است خطرناک رانندگی بکند، لباس های ناجور با رنگ های تند و زننده بپوشد و آرایش غلیظ بکند. در مجموع عملکرد های شغلی و اجتماعی این بیماران مختل می شود و چون اینها به بیماری خودشان آگاه نیستند، جهت درمان باید در بیمارستان بستری شوند.

راه های ارتباطی با دکتر

 

 

09029245225 (ایمو ، واتساپ، تلگرام و…..)

بیمارستان ایرانیان 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

پاسخ

1 × چهار =