مشاوره روانپزشکی

مشاوره روانپزشکی

در صورت مشاهده موارد زیر حتما به یک روانپزشک مراجعه نمایید و مشاوره های لازم را دریافت نمایید دکتر ناصر مهاجرانی متخصص اعصاب و روان و روانپزشک مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار می دهدو می توانید با وی مشاوره روانپزشکی داشته باشید.

 1. در صورتی که حالت مضطربی دارید به گونه ای که هر اتفاقی موجب نگرانی شما شود.
 2. در صورتی که درباره وقایع معمول زندگیتان دچار دل نگرانی و اضطراب هستید و این اضطراب ها و دل نگرانی ها موجب نگرانی شما و بستگانتان شده است.
 3. در صورتی که وسواس دارید و افکار مزاحم خود را نمی توانید کنترل کنید و این امر موجب ناراحتی نزدیکان شما شده است.
 4. در صورتی که حالت روان پریش و اختلالات شخصیتی شدیدی دارید حتما باید به یک روان پزشک مراجعه نمایید تا درمان صورت گیرد.
 5. در صورتی که نمی توانید برای زندگی خود تصمیم بگیرید یا مسائل معمولی زندگی خودتان را نمی توانید مدیریت کنید می توانید با مراجعه به یک روانپزشک و دریافت مشاوره این مشکل را برطرف کنید.
 6. در صورتی که نمی دانید با فرزند خود چگونه رفتار کنید با دریافت مشاوره های لازم از یک روانپزشک می توانید این مشکل را برطرف کنید دکتر ناصر مهاجرانی متخصص اعصاب و روان در این زمینه می توانند راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند.
 7. در صورتی که علائم افسردگی در شما مشاهده می شود برای از بین بردن این علایم و درمان افسردگی می توانید به یک روانپزشک مراجعه نمایید.

علل مراجعه به روانپزشکان بسيار گسترده است می توان به علت یک اختلال ساده مانند اضطراب خفیف باشد و تا مواردی مانند بد بینی ، روان پریشی و افسردگی باشد.

علت ایجاد اختلالات روانی

کاهش یا افزایش ناقل های عصبی در مغز یکی از علت های بروز بیماری های اعصاب و روان و اختلاتی روانی است ناقل های عصبی در تنظیم حالات اضطرابی، روحیات و خلق و خو افراد نقش مهمی دارند. با افزایش و کاهش ناقل های عصبی که مواد شیمیایی طبیعی مغز هستند اختلالات روانی در فرد ایجاد می شود در صورتی که ناقل های عصبی کاهش پیدا کنند موجب ایجاد اضطراب، افسردگی و کاهش انگیزه و اعتماد بنفس می شود که در این صورت برای درمان از ترکیبات دارویی مانند سیتالوپرام یا فلوکستین استفاده می شود که مصرف این داروها موجب افزایش تدریجی میزان سروتونین می شود و علائم افسردگی و اضطراب کاهش می یابد و خلق و خوی فرد تنظیم می شود.

تاثیر اختلالات روانی بر روابط فرد

اختلالات روانی که به علت کاهش یا افزایش ناقل های عصبی بوجود می آید می تواند تاثیر مخربی هم بر خود بیمار و هم خانواده بیمار بگذارد. به عنوان مثل یک فردی دچار بدبینی شدید باشد و به بهانه ای از همسر خود ایراد بگیرد و هروز این سوالات را مطرح کند که کجا می روی ؟ چیکار می کنی؟ با کی بود ؟ و گوشی همسر خود را بررسی کند در زندگی فرد تاثیر بسیار منفی می گذارد و فضای خانواده را پرتنش می کند که در این حالت حتی بچه های خانواده می توانند آسیب روحی شدیدی ببینند. افرادی که دچار بدبینی هستند که در اصطلاح به این حالت پارانوئید گفته می شود حتما باید به یک روانپزشک مراجعه نمایند تا این حالت در آن ها از بین برود اما متاسفانه افرادی که این مشکل را دارند برای درمان هیچ اقدامی نمی کنند و در صورتی که از آن ها خواسته شود که برای درمان به یک پزشک مراجعه کنند ناراحت و پرخاشگر می شوند. که در این حالت بهتر است خانواده یک گزارشی از وضعیت و حالت های بیمار به یک روانپزشک بدهد و مشاوره های لازم را دریافت نماید در این زمینه دکتر ناصر مهاجرانی متخصص مغز و اعصاب و روانپزشک راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند. در این حالت در اکثر موارد بیمار تحت درمان دارویی قرار می گیرد مصرف این داروها با کنترل فعالیت دوپامین مغزی موجب کاهش علایم بد بینی و روان پریش در بیمار می شود.

افسردگی

هرکسی در هر سنی ممکن است به افسردگی مبتلا شود. طبق تحقیقات انجام شده از هر 10 نفری که به پزشک مراجعه می کنند نشانه های افسردگی در آنان مشاهده می شود که در برخی از موارد بیماری این افراد تشخیص داده نمی شود و درمانی برای آنان در نظر گرفته نمی شود و در نتیجه این بیماری درمان نشده باقی می ماند در صورتی که افسردگی درمان نشود می تواند در زندگی افراد تاثیر منفی بسیاری بگذارد به گونه ای که فرد به فکر خودکشی بیافتد. افسردگی در هیچ سنی طبیعی نیست و باید درمان شود دکتر ناصر مهاجرانی متخصص اعصاب و روان و روانپزشک در درمان افسردگی دارای تجربه بسیار بالایی می باشند برای دریافت اطلاعات لازم می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

در دوران نوجوانی تغییرات هورمونی می تواند موجب بروز افسردگی شود. در درمان افسردگی حمایت خانواده نقش بسیار مهمی دارد و می تواند در درمان این بیماری تاثیر بسیار خوبی بگذارد. برای درمان افسردگی به هیچ عنوان نباید دارویی خود سرانه مصرف شود زیرا می تواند عوارض احتمالی را به همراه آورد . بر اساس ماهیت افسردگی و شدت آن توسط دکتر ناصر مهاجرانی متخصص اعصاب و روان و روانپزشک نوع دارو انتخاب می شود.

درمان افسردگی

با توجه به ماهیت افسردگی و نوع آن درمان می تواند شامل مشاوره تخصصی و مصرف داروهای ضد افسردگی باشد که در این زمینه دکتر ناصر مهاجرانی متخصص اعصاب و روان و روانپزشک می تواند راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهد و در صورتی که نشانه های افسردگی در شما مشاهده شود می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

در صورتی که افسردگی شدید نباشد برای درمان مشاوره ی تخصصی کافی است و داروهای ضد افسردگی توسط دکتر ناصر مهاجرانی تجویر نمی شود.

در صورتی که افسردگی شما بسیار شدید باشد و علائمی مانند خودکشی، خطر آسیب به خود یا دیگران وجود داشته باشد برای درمان بیمار باید بستری شود

بطور معمول درمان افسردگی با مشاوره و روان درمانی و مصرف دارو صورت می گیرد و در موارد شدید تر بیمار بستری می شود تا بهترین روش درمانی برای بیمار در نظر گرفته شود.

معمولا داروهایی که برای درمان افسردگی تجویز می شوند 4 تا 12 هفته طول می کشد تا اثر بگذارند بعد از گذشت این دوران روند درمان سریعتر می شود.

در برخی از افرادی که مبتلا به افسردگی هستند احتمال عود علائم وجود دارد بهتر است درمان افسردگی و مشاوره با روانپزشک ادامه داشته باشد زیرا احتمال عود در این صورت کاهش می یابد.

برخی از خدمات دکتر مهاجرانی روانپزشک

مشاوره خانواده

مشاوره روانپزشکی

مشاوره ازدواج

مشاوره تحصیلی

مشاوره کودک

مشاوره جنسی

مشاوره آنلاین

درمان بیماری های روانپزشکی

و…

راه های ارتباطی با دکتر مهاجرانی

 info@doctormohajerani.com

 کانال تلگرام

 پیج اینستاگرام

بیمارستان ایرانیان 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

34 thoughts on “مشاوره روانپزشکی

 1. علیرضا - می 14, 2018 در 1:50 ب.ظ

  سلام علت وسواس فکری چیست؟

  پاسخ
  • drmohajerani - می 22, 2018 در 9:44 ق.ظ

   با سلام
   علت وسواس فکری نامعلوم است ولی طبق تحقیقات انجام شده عوامل متعددی می‌تواند در بروز آن نقش داشته باشد.
   عواملی مثل ژنتیک، عدم تعادل در ترشح بعضی از مواد شیمیایی مغز مثل سروتونین و آدرنالین، عوامل محیطی به خصوص در دوران کودکی،عوامل اجتماعی و ناهماهنگی در عملکرد بعضی از قسمت های مغز.

   پاسخ
 2. فرشی - می 25, 2018 در 10:32 ب.ظ

  سلام خوبین، من هر کاری میکنم نمیتونم فکرمو کنترل کنم ، مثلا در حین انجام یه کاری ام ولی چند بعد معلوم نیست کجام، دست خودمم نیست، باید چیکار کنم

  پاسخ
  • drmohajerani - ژوئن 4, 2018 در 7:43 ق.ظ

   سلام
   مدیریت فکر یک مهارت و یک هنر است که باید آن را آموخت.
   اگر ذهن را رها کنیم هر جا که بخواهد می رود ولی این ما هستیم که باید مدیر افکار خود باشیم و بدانیم که در هر لحظه به چه چیزی می خواهیم فکر کنیم.
   چون این بحث مفصلی است لازم است در یک جلسه مشاوره تلفنی راجع به آن و مهارت های رسیدن به آن صحبت کنیم.
   سالم و موفق باشید

   پاسخ
 3. ستایش میرزایی - ژوئن 9, 2018 در 3:02 ب.ظ

  S:
  سلام من یه خانم ۲۸ ساله هستم که حدود یک سال پیش به روانپزشک مراجعه کردم و دکتر برای من قرصهای سیتالوپرام، پرانول و کلردیازپوکساید تجویز کرد، من مدتی استفاده کردم ولی دیدم که بعد از خوردن اونها آلت تناسلی من بی حس شده و هیچ لذتی از رابطه ی جنسی با همسرم نمیبرم، به خاطر این عارضه پس از سه ماه به طور ناگهانی و بدون مشورت پزشک مصرف قرصم رو قطع کردم، اما الان بعد از گذشت ۹ ماه هنوز نمیتوانم ارگاسم رو مثل گذشته تجربه کنم و ازین موضوع بسیار ناراحتم، میخاستم بپرسم آیا راهی برای برگرداندن حس من وجود دارد تا به روانپزشک مراجعه کنم یا راهی وجود ندارد و من برای همیشه اینطور شدم؟

  پاسخ
  • drmohajerani - ژوئن 18, 2018 در 8:08 ق.ظ

   سلام
   قرص سیتالوپرام در بعضی از افراد می تواند کاهش میل جنسی ایجاد کند ولی با قطع آن این عارضه کاملاً برطرف می‌شود و هیچ اثر ماندنی نخواهد داشت.
   مشکل فعلی شما هیچ ارتباطی با آن قرص ندارد و باید علت آن را پیدا کرد.
   با مشاوره آنلاین با اینجانب می توانیم مسئله را بررسی و علت را پیدا و آن را برطرف کنیم.

   پاسخ
 4. امیر احمدی - ژوئن 11, 2018 در 12:01 ب.ظ

  سلام من یه مشکل دارم امکان تماس تلفنی ندارم چطور باهاتون ارتباط برقرار کنم؟

  پاسخ
  • drmohajerani - ژوئن 18, 2018 در 8:09 ق.ظ

   سلام لطفا با تلفن 09129524912 از طریق واتس اپ خود را معرفی کرده مشکل خود را بنویسید.

   پاسخ
 5. امیر احمدی - ژوئن 11, 2018 در 12:03 ب.ظ

  سلام من یه مشکل دارم تماس تلفنی نمیتونم بگیرم چجوری مشکلم رو مطرح کنم؟

  پاسخ
  • drmohajerani - ژوئن 18, 2018 در 8:09 ق.ظ

   سلام لطفا با تلفن 09129524912 از طریق واتس اپ خود را معرفی کرده مشکل خود را بنویسید.

   پاسخ
 6. امید - ژوئن 11, 2018 در 9:38 ب.ظ

  باسلام ببخشید من ۴ساله تقریبا قرص فلوواکسامین میخورم اونم بخاطر وسواس و اضطراب و مسخ شخصیت و این موارد ولی کامل راضی نبودم و خوب نشدم کامل میشه راهنمایی کنید چکار کنم خسته شدم از ترس و این چیزا

  پاسخ
  • drmohajerani - ژوئن 18, 2018 در 8:09 ق.ظ

   سلام
   فلووکسامین قرص خوبی است ولی دز دارویی باید با نیاز شما مطابقت داشته باشند و علاوه بر آن لازم است روان درمانی و رفتار درمانی نیز همزمان برای شما انجام شود.
   برای هر سه مورد فوق اینجانب در خدمت شما هستم.

   پاسخ
 7. ضیائی - ژوئن 20, 2018 در 4:08 ق.ظ

  با سلام خدمت آقای دکتر مهاجرانی.مادر من از زمانی که یادم می آید تا الان که حدود 30 سال می گذرد وسواس به آب ریختن داشته است بطوریکه برای شست دست هایش تا4 ساعت وقت می گذارد و همینطور حمام که تا 15 ساعت طول می کشد. به دکتر های مختلفی مراجعه کردیم که هم دارو تجویز کردند هم از دستگاه استفاده کردند اما همگی موقتی بوده ونتیجه ای نداشت و هم اکنون بچه های خانواده بزرگتر شده اند دیگر صبرشان به سر آمده و حتی کار طلاق پدر و مادرم به پیش کشیده شده است. خواهشمندم لطفا راهنمایی فرمایید اگر راه حلی وجود دارد.

  پاسخ
  • drmohajerani - ژوئن 24, 2018 در 7:14 ق.ظ

   سلام
   این طوری که گفتید وسواس مادرتان از نوع بسیار شدید است، بنابراین باید درمان همه جانبه باشد. سه نوع درمان اساسی که برای وسواس وجود دارد یعنی داروهای موثر با دوز کافی همراه با رفتار درمانی و به اضافه روان درمانی با هم انجام شود.
   هر سه روش رو در کنار هم می توانم برای مادرتان انجام دهم.
   لطفاً یک وقت ویزیت و مشاوره از منشی بگیرید تا درمان شروع شود. 09029245225
   88675099
   بدانید که وسواس درمان دارد ولی درمان آن طولانی است و همان طوری که گفتم هر سه روش درمانی باید با هم انجام شود.

   پاسخ
 8. behnam - جولای 18, 2018 در 10:10 ق.ظ

  سلام پدرم 74سالشه حدوديک ماه پيش از چهار پايه افتاد ولگنش شکست تو بيمارستان افتضاح هفت تير شهرري بستري شد به پاش وزنه آويزون کردن وگفتن بايد دوهفته همينجوري بمونه براش پرستارگرفتم دوهفته اول خوب پيش ميرفت که کم کم ديديم داره آلزايمر ميگيره از هفته سوم اعصابش ريخت بهم دکتر مرخصش کرد اومدخونه نتونستيم نگهش داريم داعم توهم ميزد از روتخت مپريد پايين يادش ميرفت پاش شکسته داعم هذيون ميگه 7روزه هيچيي نخورده ونميخوره بغيراز آب حدوديک هفته اس پلک رو هم نذاشته داعم بيداره داره زجر ميکشه با شرايطي هم که داره هيچ پرستاري بالاسرش واي نميايسته نميدونيم چکارکنيم اينجوري پيش بره زياد دووم نمياره

  پاسخ
  • drmohajerani - جولای 21, 2018 در 7:57 ق.ظ

   سلام
   لازم است پدرتان حتما تحت نظر یک روانپزشک باشد و داروهای لازم برایش تجویز گردد.
   در صورت تمایل می توانید با منشی اینجانب هماهنگ کرده
   در یک زمان مناسب که خود شما در کنار او هستید از طریق واتس اپ یا ایمو با من تماس بگیرید، به سوالات من پاسخ دهید و من بتوانم چند کلمه ای نیز با پدر صحبت کنم. نهایتاً پس از تشخیص، داروهای لازم را نسخه می کنم، عکس میگیرم و برایتان با واتساپ می فرستم تا از داروخانه تهیه بفرمایید.

   موفق و سلامت باشید.

   پاسخ
 9. مهدی - جولای 23, 2018 در 8:14 ق.ظ

  سلام اقای دکتر من مهدی حیدری هستم ۲۹ سال سن دارم من از کودکی دچار اضطراب و افسردگی بودم تا به الان من مدتی دارو مصرف میکردم زمانی که در ایران بودم ولی در حال حاضر ساکن اروپا هستم من چطور میتوانم با شما تماس بگیرم ممنون

  پاسخ
  • drmohajerani - آگوست 8, 2018 در 11:52 ق.ظ

   سلام جناب آقای حیدری عزیز
   شما می توانید با تلفن منشی اینجانب 09029245225
   تماس بگیرید و از ایشان بخواهید که یک وقت ویزیت و مشاوره آنلاین به شما بدهد.
   ایشان بقیه اطلاعات را برای تماس آنلاین با من به شما خواهد داد و من در خدمت شما خواهم بود.
   موفق و سلامت باشید.

   پاسخ
 10. مهدی - سپتامبر 4, 2018 در 1:26 ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  ببخشید من یه مشکل دارم و روم نمیشه بگم ولی مجبورم چون خیلی خسته شدم از این وضعیت
  ببخشید من از سن 16 تا الان که 20 سالمه خودارضایی میکنم و هر کاری هم میکنم که ترکش کنم نمیشه و دیگه جوری شده که دیگه هیچ بیرونم نمیرم مگر اینکه برا سالن فوتبالی یا دانشگاه بخوام برم بیرون
  خواستم کمکم کنید که این عمل زشت رو بزارم کنار و چه کار کنم تا از این عمل زشت راحت شم ؟
  و دومین مشکلم اینه که بعضی وقت ها هم همش یه فکر میاد به سرم که خودکشی کنم و راحت شم برا همیشه چه کار کنم؟
  لطفا راهنماییم کنید و پاسخم رو همینجا و در ایمیلم بفرستین ممنون میشم ازتون اگر جوابم رو بدین.

  پاسخ
  • drmohajerani - سپتامبر 10, 2018 در 7:29 ق.ظ

   سلام
   جواب سوالی که در مورد خود ارضایی پرسیدید را نمی توانم به صورت مکتوب به شما بگویم و از این بابت از شما عذر می خواهم.
   می توانید با منشی من هماهنگ فرمایید تا به صورت تلفنی و آنلاین تمامی جوانب این مسئله را برای شما توضیح بدهم.
   افسردگی شما هم می تواند تا حدودی مربوط به احساس گناه و یا احساس بی ارادگی در برابر انجام این کار باشد که آن را نیز با هم صحبت خواهیم کرد

   در هر حال من در خدمت شما هستم.
   موفق و سلامت باشید.

   پاسخ
 11. aysel - نوامبر 19, 2018 در 6:07 ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید،اقای دکتر اممان ازدواج با افراد دو قطبی وجود دارد؟3سال در مرحله ی اشنایی بودیم و من ازش رفتار غیر معمولی ندیدم تا حالا.انگار سال 91 به روانپزشک مراجع کرده بود و مراحل درمان طی نموده.قبلا قرص های زیادی مصرف میکرد که الان فقط لیتیوم میخوره.میشه راهنمایی کنین

  پاسخ
  • drmohajerani - نوامبر 28, 2018 در 7:10 ق.ظ

   سلام
   چون مسئله ازدواج و یک عمر زندگی است، چه در جهت رد و چه در جهت تایید این ازدواج، بهتر است یک صحبت تلفنی و آنلاین با هم داشته باشیم تا من از تمام ابعاد شخصیت، رفتار و علائم ایشان با خبر شوم و سپس نظر خود را بگویم.

   در مجموع فردی که تشخیص درست اختلال دوقطبی دارد احتمال زیادی دارد بیماری اش عود کند ولی افراد کمی هم داریم که فقط یکبار در طول عمرشان مبتلا به این بیماری میشوند.

   به هر حال من در خدمت شما هستم.

   پاسخ
 12. هاشمی - دسامبر 1, 2018 در 5:03 ق.ظ

  سلام
  من تا خوابم میبره خواب میبینم یعنی حتی اگر 5 دقیقه هم بخوابم توی اون 5 دقیقه خواب میبینم. من مشکلی با این مساله ندارم اما با توجه به مطالعاتم به نظر میرسه طبیعی نباشه میخواستم بدونم علائم چی میتونه باشه.
  در ضمن من زیاد فکر میکنم و به فکر فرو میرم و وقتی از خواب بیدار میشم کمی سرم سنگینه اما مشکل انرژی یا تمرکز زیاد ندارم فکر کنم معمولیم

  پاسخ
  • drmohajerani - دسامبر 9, 2018 در 11:23 ق.ظ

   سلام
   خواب دیدن و دیدن رویا در خواب کاملاً طبیعی است.
   مشخصات این رویا در هر فردی متفاوت است. این تفاوت های فردی نیز کاملاً طبیعی تلقی می شود. زمانی رویا می تواند بیمار گونه باشد که همراه با کابوس و وحشت باشد که آن نیز دلیل بر افسردگی و اضطراب در فرد است که می‌توان با مشاوره با یک روانپزشک و روان درمانی به ریشه‌های آن پی برد و آن را درمان کرد.

   پاسخ
 13. لنا - ژانویه 31, 2019 در 5:06 ب.ظ

  سلام میخواستم بدونم عاطفه نامتناسب خودش به تنهایی ممکنه در فردی وجود داشته باشه بدون هیچ اختلال یا بیماری دیگه و اگر باشه حتما نیاز به درمان داره یا خیر و در صورت درمان نشدن چه مشکلاتی ممکنه برای اون فرد به وجود بیاره؟

  پاسخ
  • drmohajerani - فوریه 5, 2019 در 11:39 ق.ظ

   سلام
   معمولا عاطفه نامتناسب inappropriate affect به شرط اینکه این واژه را درست استفاده کرده باشید، علامتی از سایر اختلالات روانپزشکی است.
   البته من فکر می کنم این لغت را نادرست بکار بردید.

   برای بررسی بیشتر موضوع می توانیم یک مشاوره تلفنی و آنلاین داشته باشیم با تلفن 09029245225

   موفق و سلامت باشید

   پاسخ
   • lona - فوریه 9, 2019 در 8:44 ق.ظ

    خب سوال منم دقیقا همینه به جز اختلالات هزیانی نشانه چه اختلالی میتونه باشه

    پاسخ
    • drmohajerani - فوریه 16, 2019 در 8:22 ق.ظ

     سلام
     تشخیص های روان پزشکی را فقط باید در بالین بیمار انجام داد. یعنی باید بیمار ویزیت شود مصاحبه شود علائم و حاشیه‌های آن بررسی گردد و نهایتاً به تشخیص رسید، با یک سوال ساده نمی توان جواب قطعی داد. اینطوری به اشتباه می افتید.

     پاسخ
 14. fatemeh - فوریه 2, 2019 در 8:12 ب.ظ

  سلام پسر من ۵سالو۵ماهشه حدود ۴ماهه رسپریدون و فلوکستین میخوره بخاطر اضطراب و ترس و تیک عصبی حالامن چیکارکنم اعصابم خورده ؟

  پاسخ
  • drmohajerani - فوریه 5, 2019 در 11:39 ق.ظ

   سلام
   برای اینکه ارزیابی علمی و دقیقی از وضعیت پسرتان داشته باشم لازم است با شما و خود او یک ویزیت تلفنی و آنلاین داشته باشم.
   لطفاً از طریق تلفن 09029245225 با من تماس بگیرید.

   موفق و سلامت باشید

   پاسخ
 15. mina - مارس 9, 2019 در 8:11 ق.ظ

  سلام اقای دکتر من از حدود 13 سالگی دچار یه اختلال شدم ک خیلی برام مشکل ساز شده گاهی احساس می کنم دارم داخل ایینه زندگی می کنم صداها و محیط برام غیرواقعی میشه و حافظه ام اصلا کار نمی کنه خودمو نمی شناسم و اندازه اشیا خیلی نزدیک تر به نظر می رسند و من انگار توی یه محیط خیلی غیر واقعی قرار گرفتم این اختلال با استرس و تپش قلب خیلی زیاد همراهه طوری ک تمام بدنم می لرزه و قادر نیستم از خونه برم بیرون تازگی ها با تحقیقی ک کردم فهمیدم اختلال مسخ شخصیت و واقعیت هست البته من یک سال و نیمه بخاطر تپش قلب زیاد دلشوره و احساس خفگی و دل پیچه ک دکتر بهم گفتن پانیک هست تحت درمانم سیتالوپرام 40 و کلردیازپوکساید و چند داروی ضد افسردگی دگ مصرف می کنم مدتی بهتر بودم ولی دستام دچار لرزش بیش از اندازه شده بود اما مدتیه ک اون اختلال دوباره برگشته و واقعا ترس غیرقابل کنترلی برام ایجاد کرده طوری ک کارهای رومزه مو نمی تونم انجام بدم و احساس می کنم داروهام فقط موقتی استرسمو کم می کنن و روی این حالاتم تاثیر ندارن من نمی دونم باید چه کار کنم لطفا اگ میشه راهنمایی ام کنید.

  پاسخ
  • drmohajerani - مارس 19, 2019 در 7:35 ق.ظ

   سلام
   بله علائمی که اشاره کردید
   Depersonalization و
   Derealization
   همان مسخ شخصیت و مسخ واقعیت است.
   در مجموع مشکل شما اضطراب است که این می تواند به شکل های مختلف خود را نشان دهد، پانیک یکی از اشکال آن است.

   همانطور که می دانید دارو نمی ‌تواند به صورت ریشه‌ای اضطراب شما را برطرف کند بنابراین حتما در کنار دارو باید روان‌درمانی شوید. داروهایتان نیز باید تنظیم شود.

   هر دو کار را باهم می توانم برایتان انجام دهم. در صورت تمایل با منشی من هماهنگ بفرمایید، ۰۹۰۲۹۲۴۵۲۲۵ و یک وقت ویزیت و مشاوره آنلاین بگیرید تاهم کلیه علائم شما را بررسی کنم و سپس برنامه درمانی را با هم تنظیم کنیم ‌

   موفق و سلامت باشید.

   پاسخ
 16. مینا - مارس 9, 2019 در 8:12 ق.ظ

  سلام اقای دکتر من از حدود 13 سالگی دچار یه اختلال شدم ک خیلی برام مشکل ساز شده گاهی احساس می کنم دارم داخل ایینه زندگی می کنم صداها و محیط برام غیرواقعی میشه و حافظه ام اصلا کار نمی کنه خودمو نمی شناسم و اندازه اشیا خیلی نزدیک تر به نظر می رسند و من انگار توی یه محیط خیلی غیر واقعی قرار گرفتم این اختلال با استرس و تپش قلب خیلی زیاد همراهه طوری ک تمام بدنم می لرزه و قادر نیستم از خونه برم بیرون تازگی ها با تحقیقی ک کردم فهمیدم اختلال مسخ شخصیت و واقعیت هست البته من یک سال و نیمه بخاطر تپش قلب زیاد دلشوره و احساس خفگی و دل پیچه ک دکتر بهم گفتن پانیک هست تحت درمانم سیتالوپرام 40 و کلردیازپوکساید و چند داروی ضد افسردگی دگ مصرف می کنم مدتی بهتر بودم ولی دستام دچار لرزش بیش از اندازه شده بود اما مدتیه ک اون اختلال دوباره برگشته و واقعا ترس غیرقابل کنترلی برام ایجاد کرده طوری ک کارهای رومزه مو نمی تونم انجام بدم و احساس می کنم داروهام فقط موقتی استرسمو کم می کنن و روی این حالاتم تاثیر ندارن من نمی دونم باید چه کار کنم لطفا اگ میشه راهنمایی ام کنید.

  پاسخ
  • drmohajerani - مارس 19, 2019 در 7:35 ق.ظ

   سلام
   بله علائمی که اشاره کردید
   Depersonalization و
   Derealization
   همان مسخ شخصیت و مسخ واقعیت است.
   در مجموع مشکل شما اضطراب است که این می تواند به شکل های مختلف خود را نشان دهد، پانیک یکی از اشکال آن است.

   همانطور که می دانید دارو نمی ‌تواند به صورت ریشه‌ای اضطراب شما را برطرف کند بنابراین حتما در کنار دارو باید روان‌درمانی شوید. داروهایتان نیز باید تنظیم شود.

   هر دو کار را باهم می توانم برایتان انجام دهم. در صورت تمایل با منشی من هماهنگ بفرمایید، ۰۹۰۲۹۲۴۵۲۲۵ و یک وقت ویزیت و مشاوره آنلاین بگیرید تاهم کلیه علائم شما را بررسی کنم و سپس برنامه درمانی را با هم تنظیم کنیم ‌

   موفق و سلامت باشید.

   پاسخ

پاسخ

17 + بیست =