مشاوره و طلاق

مشاوره و طلاق

بنا بر آمارها حدود 40% از ازدواج ها منجر به طلاق می شوند که این خود می تواند دلیلی برای اجباری شدن مشاوره های قبل از طلاق باشد( الالخصوص در مواردی که زوج ها دارای فرزند باشند)

به عنوان یک معنی و مفهوم درمانی روانپزشکان مشاوره قبل از طلاق را شدیدا توصیه می کنند،زیرا در روند طلاق افراد با محیط و فضایی آشنا می شوند که برایشان جدید است و نحوه برخورد و بودن در آن فضا را هم نمی دانند.هر کدام از زوجین در دوره طلاق دچار تعارضاتی در درون خود می شود و با این مشکلات و تعارضات دست به گریبان خواهند بود. تعارضاتی مانند: آیا من و همسرم برای این رابطه تلاش کردیم؟ ؛آینده فرزندان چگونه خواهد بود؟ ؛ آیا باید به خاطر آنها دست از طلاق برداریم؟ ؛ چطور می توانم به همسرم بگویم که تصمیم برای طلاق جدی است؟ ؛ چطور می توانم به همسرم بگویم برای حفظ رابطه تلاش کنیم؟ و… .

 

مشاوره-و-طلاق

طلاق را می توان به صورت یک اطلاعیه عمومی دید که به همه اعلام می کند که این ازدواج دیگر عملکرد ندارد و نتیجه بخش نیست.اغلب اوقات حتی فکر کردن به شکست و نافرجامی رابطه نیز برای افراد آزار دهنده است.

مشاوره های پیش از طلاق می تواند با کم کردن این فشارهای عصبی به افراد کمک کند تا بتوانند در فضایی مناسب تر برای طلاق و یا ادامه زندگی تصمیم بگیرند و دیدی بازتر و روشن تر نسبت به این موضوع را داشته باشند و بعد تصمیم به ادامه ازدواج و یا جدایی را بگیرند.

در مشاوره پیش از طلاق روانپزشک در موارد زیر می تواند به خانواده ها کمک کند:

  • در مورد زوج هایی که نسبت به جدایی شک و تردید دارند، مشاور می تواند به آنها کمک کند تا بتوانند مسائل باز نشده و بسته مانده را باهم باز کرده و در یک فضای مناسب و نزد یک مشاور مجرب به بررسی آنها بپردازند.
  • صحبت و نتیجه گیری در مورد فرزندان؛ چرا که اغلب تا مدتها این مساله کودکان را آزار می دهد و حتی گاها کودکان نیاز به مشاوره خواهند داشت.
  • در مواردی که یک از طرفین تصمیم قطعی به طلاق دارد و دیگری به دنبال ترمیم و تصحیح رابطه می باشد، روانپزشک و مطب او مکانی مطمئن و مناسب برای صحبت ها و نتیجه گیری ها می باشد که این مشکل حل شود و یا با کمترین میزان آسیب ها جدایی صورت گیرد.
  • طلاق احساساتی مثل سوگ و ناراحتی و عصبانیت را به همراه دارد. طلاق کمک می کند که زوجین بتوانند این موارد را کنترل کنند و راحت تر با مساله طلاق کنار بیایند.

برخی از خدمات دکتر مهاجرانی روانپزشک

مشاوره خانواده

مشاوره روانپزشکی

مشاوره جنسی

مشاوره آنلاین

و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر مهاجرانی

 

 

 

 

 

 

دکتر ناصر مهاجرانی

متخصص اعصاب و روان(روانپزشک)

روانكاو. رواندرمانگر
مشاور ازدواج. مشاور جنسي. مشاور خانواده
مشاور زناشويي. مشاور تحصيلي و كنكور
مشاوركودك
مشاوره در بحران بخصوص وجود أفكار خودكشي
انجام تمامي مشاوره هاي فوق به صورت تلفني و online


پاسخ

5 × پنج =

Call Now Button