پدوفیلی

پدوفیلی (Pedophilia)

پدوفیلی یا میل جنسی به کودکان، یک اختلال جنسی است که فرد به کودکان زیر ۱۳ سال گرایش دارد. افراد مبتلا به پدوفیلی، اغلب مردانی هستند که به سمت هر دو جنسیت (دختر و پسر) کشیده می شوند. به ندرت شاهد اختلال پدوفیلی در خانم ها هستیم.

آیا می خواهید به جای طی یک مسافت طولانی و معطل شدن در ترافیک سنگین جهت مراجعه به مطب شلوغ روانپزشک، در منزل خود بوده و از طریق یک خط تلفن موبایل و سر یک ساعت معین، روانپزشک خود را به صورت آنلاین ملاقات نمایید؟ و در خصوص بیماری های خود همانند اختلال پدوفیلی  با روانپزشک صحبت نمایید؟

تلفن تماس جهت تعیین وقت مشاوره آنلاین با دکتر مهاجرانی 09029245225 و 02188675099

همچنین می توانید در اینستاگرام   با ایشان در ارتباط باشید.

تشخیص اختلال پدوفیلی

برای تشخیص اختلال پدوفیلی، بایستی علائم و نشانه های زیر در فرد مشاهده شود:

خیال پردازی های جنسی، و یا فعالیت جنسی با کودکانی که هنوز به سن بلوغ نرسیده اند، حداقل به مدت 6 ماه

سن فرد مبتلا باید حداقل ۱۶ سال باشد، و حداقل 5 سال از سن کودک قربانی بزرگ تر باشد

علت اصلی اختلال پدوفیلی به طور کامل مشخص نیست، برخی از روانپزشکان معتقدند که این اختلال می تواند زمینه ژنتیکی و وراثتی داشته باشد، و یا ناشی از عوامل اجتماعی و روانشناختی باشد.

پدوفیلی

برخی عوامل دیگر مانند اختلالات هورمون های مردانه، و یا تغییر در تولید مواد شیمیایی در مغز مانند سروتونین، ممکن است در شکل گیری این اختلال نقش داشته باشند.

بررسی گذشته افراد مبتلا به پدوفیلی، یکی از فاکتورهایی است که لازم است در نظر گرفته شود. گاهی کودکی که قربانی تجاوز بوده و یا شاهد چنین اتفاقی بوده است،چنین رفتاری را در آینده تقلید نماید. چنین افرادی ممکن است از داشتن رابطه ای سالم در آینده، محروم شوند.

آیا فرد مبتلا به پدوفیلی، تنها سمت کودکان کشیده می شود؟

برخی افراد مبتلا به پدوفیلی، تمایل به برقراری رابطه با افراد بزرگسال را نیز دارند. اما معمولا در رابطه خود اغراق می کنند تا همه چیز را طبیعی نشان دهند. اما واقعیت این است که این افراد، عمدتا به سمت کودکان کشیده می شوند.

آیا درمانی برای اختلال پدوفیلی وجود دارد؟

در مورد درمان اختلال پدوفیلی اطلاعات ضد و نقیضی وجود دارد. برخی معتقدند در کنار درمان دارویی، مشاوره با روانپزشک می تواند نقش موثری ایفا کند.

درمان دارویی شامل برخی داروهای هورمونی و مهار کنندهای باز جذب سروتونین، جهت کاهش میل جنسی، می باشد. داروهای ضد افسردگی مانند فلوکستین (Fluoxetine)، می تواند باعث کاهش میل جنسی شود.

مشاوره با روانپزشک، روان درمانی و رفتار درمانی، یکی دیگر از روش های درمان اختلال پدوفیلی می باشد. هدف از این جلسات، تقویت برقراری روابط سالم و مناسب می باشد و باعث می شود تا تصویر ذهنی فرد در خصوص رابطه با کودک تغییر کند.

مقالات مرتبط

مشاوره جنسی

سو استفاده جنسی از کودکان

رواندرمانی

افسردگی

راه های ارتباطی با دکتر

 

09029245225 (ایمو ، واتساپ، تلگرام و…..)

بیمارستان ایرانیان 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

پاسخ

دو × دو =