یک مشاور تحصیلی خوب چه ویژگی هایی دارد

یک مشاور تحصیلی خوب چه ویژگی هایی دارد

مشاوره تحصیلی

یکی از افراد مهمی که در دوران تحصیل می تواند در رفع و حل بسیاری از مشکلات تحصیلی، خانوادگی، عاطفی، اجتماعی و مابقی موارد محصل کمک کننده باشد، مشاور تحصیلی است. با این حال در بسیاری از مدارس مشاور تحصیلی نیست تا بتواند به نوجوانان کمک کنند.

وظایف مشاور تحصیلی

دکتر مهاجرانی در این مقاله به برخی از مسئولیت های مشاور تحصیلی اشاره می نماید که به شرح زیر است.
1. کمک به دانش آموزان در خصوص آموزش مهارت های مطالعه،
2. تقویت تحصیلی
3. مشاوره شخصی
4. راهنمای شغلی
5. برطرف کردن برخی از افسردگی ها

در این راستا و برای رفع و حل بهتر این مشکلات والدین می توانند در تمامی مراحل مشاوره حضور داشته و کمک کننده باشند.
مشاور تحصیلی باید با تکیه بر تمامی توانایی، تخصص، سابقه و علم خود اقدام به مشاوره دادن به دانش آموزان نمایند. یک مشاور تحصیلی خوب می تواند با ایجاد حس اعتماد و اطمینان بین فرزند و والدین باعث شود تا تمامی مشکلات فردی دانش آموز نیز برطرف شود.

همچنین در صورتی که دانش آموزی با دبیر یا معلم خاص و یا درس خاصی مشکل داشته باشد به راحتی می تواند با مشاور تحصیلی در این خصوص صحبت نماید. این صحبت ها در قالب راز و بدون هیچ مشکلی خواهد ماند. مشاور تحصیلی می تواند این مشکلات و مسائل را برای محصل مرتفع سازد.
زیرا یک مشاور همیشه به عنوان محرم اسرار است و دانش آموز و محصل می تواند تمامی مسائل مربوط به درس و تحصیل را به مشاور خود بگوید.

خدمات اجتماعی مشاور تحصیلی

مشاور تحصیلی تمامی مسائل مربوط به خودشناسی، مشکلات خانوادگی و همچنین فشار های روحی که در این سن در افراد بروز می کند را شناسایی می کند و می تواند به دانش آموز کمک کند تا این موارد را درمان و برطرف نماید. با انجام این کار به راحتی دانش آموز می تواند در کلاس های درسی و خارج از کلاس و در زندگی شخصی خود توانمند تر عمل کند.

آموزش به خانواده

به گفته دکتر مهاجرانی برای آن که نتیجه این مشاوره های تحصیلی نتیجه مطلوبی را به همراه داشته باشد، همکاری والدین می تواند کمک کننده باشد. در این بین باید مشاور تحصیلی یک سری آموزش هایی به والدین بدهد تا تمامی مسائل برطرف شود.

برخی از خدمات دکتر مهاجرانی روانپزشک

مشاوره خانواده

مشاوره روانپزشکی

مشاوره ازدواج

مشاوره تحصیلی

مشاوره کودک

مشاوره جنسی

مشاوره آنلاین

و…

راه های ارتباطی با دکتر مهاجرانی

 info@doctormohajerani.com

 کانال تلگرام

 پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر مهاجرانی

پاسخ

12 + چهارده =