مشکلات رایج در رابطه زناشویی (قسمت دوم)

مشکلات رایج در رابطه زناشویی (قسمت دوم)

  • عدم شناخت کافی از ویژگی های یکدیگر

زن و مرد از نظر ویژگی های جنسی با یکدیگر تفاوت هایی دارند و همین تفاوت ها در آن ها باعث شده است که معیارهای خاصی برای ارضاء آن نیازها وجود داشته باشد. همچنین راه های ابراز عشق و علاقه در آن ها متفاوت است. مثلاً

هر رابطه جنسی، از چند مرحله تشکیل شده است که شروعش تحریک و پایانش فرو نشستن تحریک است و وجود مشکل در هر مرحله به معنی بروز اختلال می باشد. این اختلالات به دلیل مشکل در مراحل مختلف رابطه جنسی است که نیاز به روان درمانی و مراجعه به یک روانپزشک خوب و با تجربه دارد. این اختلالات می تواند در زن ها به شکلی و در مردها به گونه دیگر پدیدار شوند.   به عنوان مثال اختلال در تحریک جنسی، انزال زود رس و… . هر کدام از این اختلالات می تواند به دلایلی مختلفی مانند احساس خصومت، تعارض درونی بین میل به انجام عمل جنسی و ترس ناخودآگاه از آن، انتظارات غیرواقع بینانه از رابطه جنسی، پیام های منفی والدین درباره عمل جنسی، داشتن تجربه های ناخوشایند جنسی، استفاده از داروها و… داشته باشند.

  • نداشتن دانش جنسی

در حقیقت عدم دانش جنسی، خود دلیل بروز بسیاری از مشکلاتی است که در روابط زناشویی به وجود می آیند.

  • بیماری

در مواردی خاص پیش می آید که وجود یک بیماری از قبل در زن یا مرد، بر رابطه جنسی آن ها تاثیر می گذارد.  مانند دچار بودن فرد به عدم تعادل روانی یا نوسان خلق که باعث می شود فرد به دلیل داشتناین بیماری یا دارا نبودن سلامت روانی تحریک پذیر، عصبی و پرخاشگر باشد. طبق نظر متخصصان بالینی این بیماری باید درمان شود که فرد با یک آستانه تحمل نرمال و طبیعی بتواند در روابط بین فردی درست عمل کند.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر مهاجرانی

 

 

دکتر ناصر مهاجرانی

متخصص اعصاب و روان(روانپزشک)

روانكاو. رواندرمانگر
مشاور ازدواج. مشاور جنسي. مشاور خانواده
مشاور زناشويي. مشاور تحصيلي و كنكور
مشاوركودك
مشاوره در بحران بخصوص وجود أفكار خودكشي
انجام تمامي مشاوره هاي فوق به صورت تلفني و online


پاسخ

6 + 18 =

Call Now Button