درمان با روش روانکاوی آرلو

درمان با روش روانکاوی آرلو

درمان با روانکاوی، به معنای بررسی عمیق ذهن ناخودآگاهی است که بر افکار و رفتار فرد تاثیر می گذارد. منظور از ذهن ناخودآگاه، افکار و عقایدی است که خارج از آگاهی ما هستند، اما به کنترل رفتار ما ادامه می دهند.
روانکاوی علمی است که به بررسی اتفاقاتی می پردازد که در گذشته برای فرد رخ داده و باعث شکل گیری یک سری رفتارها و خصوصیات در او شده است. هدف از درمان با روانکاوی، رسیدن به ضمیر ناخودآگاه و کنترل حالات ذهنی و روانی می باشد. دکتر مهاجرانی به عنوان بهترین روانپزشک در كار باليني خود در حال درمان بسیاری از افراد به روش روانكاوي است. در این مقاله به توضیح درمان روانکاوی آرلو می پردازیم.

درمان رونکاوی آرلو

یکی از روش های روانکاوی است که امروزه مورد توجه بسياري إز متخصصان قرار گرفته و برخی از افراد نيازمند به روانكاوي با این روش در حال درمان هستند.
در ادامه ما به تشریح مراحل چهارگانه درمان روانکاوی آرلو می پردازیم.

1-مرحله سرآغاز

این مرحله خود شامل دو بخش است :
الف) تشخیص کارایی درمان

در تشخیص کارایی درمان ، درمانگر که یک روانپزشک خوب و ماهر است، بررسي مي كند که آیا می تواند مشکل مددجو را حل کند یا اينكه با کدام راهكار اقدام به درمان بیمار با روانکاوی نماید. برای انجام این کار درمانگر یک گفتگو به منظور تشخیص اولیه بیماری و دریافت اطلاعات اولیه بیمار در خصوص روحیات او و اتفاقات گذشته و هر آن چه که به روح و روان فرد مرتبط می شود اختصاص می دهد. در صورتی که روانپزشک خوب با بررسی شرایط بیمار به این نتیجه رسید که می تواند به حل مشکلات او بپردازد، بیمار و روانپزشک قدم به مرحله بعد می گذارند.

ب‌) شرح فرایند درمان

در این بخش، درمانگر و یا روانپزشک مسئولیت مراجع و درمان او را برعهده می گیرد. همچنین با توجه به شرایط بیمار اقدام به طرح ریزی برای درمان می كند و به بیمار در این خصوص توضیحات کامل را مي دهد. در ادامه درمانگر یا روانپزشک باید تمامی اطلاعات مورد نیاز برای درمان فرد را جمع آوری کرده و از آن ها به منظور درمان استفاده نماید.

مراحل بعدی درمان روانکاوی آرلو عبارتند از :

2- مرحله رشد انتقال
3- مرحله انجام تحلیل روانی
4- مرحله حل پدیده انتقال

برخی از خدمات دکتر مهاجرانی روانپزشک

مشاوره خانواده

مشاوره روانپزشکی

مشاوره ازدواج

مشاوره تحصیلی

مشاوره کودک

مشاوره جنسی

مشاوره آنلاین

و…

راه های ارتباطی با دکتر مهاجرانی

 info@doctormohajerani.com

 کانال تلگرام

 پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دکتر ناصر مهاجرانی

متخصص اعصاب و روان(روانپزشک)

روانكاو. رواندرمانگر
مشاور ازدواج. مشاور جنسي. مشاور خانواده
مشاور زناشويي. مشاور تحصيلي و كنكور
مشاوركودك
مشاوره در بحران بخصوص وجود أفكار خودكشي
انجام تمامي مشاوره هاي فوق به صورت تلفني و online


پاسخ

دو × یک =

Call Now Button