زمان مناسب برای مشاوره رابطه جنسی

زمان مناسب برای مشاوره رابطه جنسی

می دانیم یکی از ارکان حیات زندگی خانوادگی  رضایت جنسی و داشتن روابط عاطفی است. احساس رضایتی که از این طریق به دست می آید به تحکیم روابط زوجین کمک می کند در نتیجه مورد مهمی است که زوجین باید به آن توجه کنند و عدم توجه کافی به آن می تواند مشکلات جدی را به بار آورد. گاهی باور های غلط ما درباره لذت جنسی سبب عملکرد و واکنش های اشتباهی از طرف ما خواهد شد. پس بهتر است در این زمینه مانند سایر مشکلات و مسایلی که در زندگی با آن ها رو به رو هستیم از متخصصی در این زمینه کمک بگیریم. طبق نظر دکتر مهاجرانی،کمک خواستن از یک مشاور به خصوص زمانی که به تازگی ازدواج کرده اید و اطلاعات کافی در این زمینه ندارید بسیار مهم می باشد. اگرچه به نظر متخصصان در این زمینه، بهترین زمان رفتن به پیش مشاور و داشتن مشاوره جنسی و همچنین آماده ساختن خود از این لحاظ قبل از ازدواج است. داشتن مشاوره ی جنسی در این زمان، پیش گیرنده  بسیاری از مشکلات پیش رو زوجین خواهد بود. نگران نباشد حتی اگر چنین مشاوره ای پیش از ازدواجتان نداشتید، هنوز هم انجام یک مشاوره می تواند برای شما مفید باشد.


رفتن پیش یک متخصص روانپزشک و داشتن یک مشاوره جنسی می تواند به شما در بهتر شدن روابطتان کمک کند. اجازه ندهید باورهای غلطتان مانع از رفتن شما به پیش متخصص و کمک خواستن در رابطه با مسایل جنسی تان شود.

آمارها نشان دهنده این است که نزدیک به شصت درصد طلاق ها مربوط به مشکلات جنسی بوده. حل و فصل نشدن علمی این مشکل، باورهای اشتباه طرفین در رابطه با مسایل جنسی ریشه بسیاری از این نارضایتی های جنسی می باشد که متاسفانه به دلیل واکنش غلط افراد در نهایت به طلاق ختم می شود.

بیشتر زوج ها داری  نگرانی و اضطراب درباره ی زمان رابطه جنسی شان هستند. اما متخصصان متعقدند هر زمان که زوج ها آمادگی و هماهنگی برقراری رابطه را داشته باشند می توانند به رابطه جنسی بپردازد و در اینجا بیشتر آمادگی دو طرف دارای اهمیت است و این هماهنگی وابسته به آمادگی روحی و روانی می باشد.

البته از نظر بعضی از مشاوران، صبح ها قبل از شروع  انجام فعالیت روزانه می تواند زمان مناسبی برای آمیزش جنسی زوجین باشد. زیرا این رابطه به لحاظ فیزیکی از طریق ترشح هورمن های شیمیایی و هم با ایجاد آرامش فکری، سبب ایجاد آرامش در طول روز برای زوج ها خواهد شد.

نکته مهم در رابطه جنسی زمانی است که زوج ها می خواهند با هم داشته باشند و رضایتی که این رابطه برای آن ها به وجود خواهد آورد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر مهاجرانی

 

دکتر ناصر مهاجرانی

متخصص اعصاب و روان(روانپزشک)

روانكاو. رواندرمانگر
مشاور ازدواج. مشاور جنسي. مشاور خانواده
مشاور زناشويي. مشاور تحصيلي و كنكور
مشاوركودك
مشاوره در بحران بخصوص وجود أفكار خودكشي
انجام تمامي مشاوره هاي فوق به صورت تلفني و online


One thought on “زمان مناسب برای مشاوره رابطه جنسی

پاسخ

15 − یازده =

Call Now Button