علل سرد مزاجی زوجین چیست؟

علل سرد مزاجی زوجین چیست؟

یکی از آفت های خانواده در رابطه زناشویی، سردی بین زوجین ایت که بسیار خطرناک است و می تواند  زمینه  جدایی زن و شوهر و مانعی برای ادامه رابطشان شود. گاهی در زندگی زناشویی پیش میاید که مدتی بعد از شروع زندگی زن یا مرد و یا هر دو در رابطه نسبت به یکدیگر سرد شده و احساس کمتری نسبت به هم  داشته باشند.

برای جلوگیری از این اتفاقی که می تواند به خانواده صدمه بزند، دانستن اینکه چه چیزهایی موجب به وجود آمدن این سردی می شود کمک کننده خواهد بود؛ یعنی دانستن علل سرد مزاج شدن زن و یا مرد در رابطه زناشویی.

  • سرد مزاج شدن آقایان

بعضی اوقات شوهران با جلو رفتن زندگی مشترک، احساسات و عواطفشان کمتر بروز می‌دهند و گاهی چنان سرد می‌شوند که دیگر برای رابطه پا پیش نمی‌گذارند. در این مواقع تصوراتی ممکن است برای خانم‌ها ایجاد شود مثلاً پای یک زن دیگری در میان است و شوهرشان به جای توجه به آن ها به فکر زن دیگری می باشد و همچنین تصورات دیگری و در پی آن به وجود آمدن دردسرها دیگری. اما گاهی هیچی اتفاقی نیفتاده و دلیل این سرد مزاجی، در میان بودن همسر دیگری نمی باشد.

طبق نظر روانپزشکان، مردان نسبت به عدم‌تعادل جنسی خیلی از زنان حساس بوده و آن‌ها به هر دلیلی، مثل وجود استرس‌های زیاد کاری برای زمان طولانی رابطه جنسی دور می‌شوند و وقتی مکرراً با درخواست هایی از طرف همسرشان دعوت می‌شوند و تصور آن ها این است که  آن‌چه که خواسته شده فراتر از توانشان است، به یک حالت ناکامی دچار می شوند. مردان نه تنها از لحاظ  فیزیولوژیکی بلکه از لحاظ روانی، باید توانایی های خود را باور داشته باشند؛ یعنی باید در رابطه با همسرشان احساس موفقیت را به دست بیاورند تا نسبت به او احساس بهتری کنند. اما اگر این احساس به وجود نیاید، روز به روز رابطه سردتر می‌شود. برقراری رابطه نباید به عنوان یک تکلیف در مردان احساس شود.

  • سرد مزاج شدن در خانم ها

در خانم‌ها، مهم‌ترین علت عدم ‌تمایل به رابطه جنسی با همسر این است که آن‌ها به اندازه کافی عشق و محبت از طرف مردشان دریافت نمی‌کنند. با سرد مزاج شدن، زن احساس بی‌میلی و به مرد کم محلی می‌کند. چیزی که در زن می تواند سبب از بین رفتن این بی میلی شود، عشق و محبت بیشتر از سوی مرد است. اما گاهی همین واکنش زن باعث می شود که مرد احساس ناکامی کند، در نتیجه سرد شود و دیگر نتواند به زنش عشق و محبتی را که لازم دارد ابراز کند. پس می توان گفت که که زن در رابطه زناشویی نقش مهمی دارد.

برای حل سرد مزاجی زوجین که موضوع مهمی برای حیات خانواده است باید از یک روانپزشک خوب کمک گرفت.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر مهاجرانی

 

دکتر ناصر مهاجرانی

متخصص اعصاب و روان(روانپزشک)

روانكاو. رواندرمانگر
مشاور ازدواج. مشاور جنسي. مشاور خانواده
مشاور زناشويي. مشاور تحصيلي و كنكور
مشاوركودك
مشاوره در بحران بخصوص وجود أفكار خودكشي
انجام تمامي مشاوره هاي فوق به صورت تلفني و online


پاسخ

1 × 3 =

Call Now Button