مشاوره جنسی

مشاوره جنسی معمولا در مواقعی که زوجین در زمان مقاربت جنسی با مشکلاتی روبرو می شوند نیاز است که حتما انجام شود ، مشاوره جنسی علاوه براینکه مشکلات اشخاص را در رابطه جنسی پرس و جو می کند بلکه با توجه به مشکل هر شخصی بهترین راه  حل را برای برقرار رابطه جنسی سالم به آنها پیشنهاد می کند.

Contents

 کدام مشکلات جنسی نیاز به مشاوره دارند؟

عدم آگاهی در نحوه رسیدن به اوج لذت جنسی

یکی از دلایل عمده مراجعه به مشاور در موارد جنسی همین موضوع می باشد. افراد باید بدانند که تنها خودشان این مشکل را ندارند. مشاور به ذوجین کمک می کند تا باورهای نادرستی که درباره لذت جنسی دارند را اصلاح کنند و همچنین کمک می کند افراد بتوانند نقطه اوج لذت جنسی خود را بیابند.

کدام مشکلات جنسی نیاز به مشاوره دارند؟

افرادی که دارای عملکرد اضطرابی اند

اغلب آقایان به این دلیل به مشاور مراجعه می کنند که به خاطر مشکلاتشان در انزال دچار اضطراب می شوند. هرچند این مشکل در خانم ها نیز درباره عملکرد جنسی و یا دیر انزالی وجود دارد.مشاور و درمانگر به شما در درمان  و افزایش اعتماد به نفس در مهارت های جنسی کمک شایانی می کند. همچنین برای درمان اضطراب رابطه برای کمک به شما توضیح می دهد که رابطه جنسی فراتر از عملکردهای جنسی می باشد.

افرادی که نمی دانند از رابطه چه می خواهند

برخی از افراد درگیر با حس ها و نیازهای جنسی خود هستند و نمی دانند که از رابطه چه چیزی را می خواهند.درمانگر و مشاور تمریناتی را به افراد می دهد که به آنها کمک می کند حس های خوب خود را بشناسند. درمانگر با تمرینات و تکنیک ها به درمان تضادهای درونی افراد کمک می کند.برای داشتن حس خوب، بخشی از آن به یادگیری ها ربط دارد. چگونگی صحبت کردن و آداب صحبت کردن در این باره را مشاور به خوبی به شما آموزش خواهد داد.

افرادی که از رابطه جنسی شرمگین می شوند.

بسیاری از افراد به رابطه جنسی به عنوان یک رابطه نگران کننده و ناراحت کننده نگاه می کنند. این طرز تفکر به خاطر تفکرات قدیمی موجود در فرهنگ و آموزش های اولیه خانواده می باشد که باعث می شود افراد از بدن هایشان خجالت بکشند. برای پیشگیری از برچسب زدن های ناآگاهانه و آگاهانه به خودتان می توانید از مشاور کمک بگیرید. مشاور چگونگی مدیریت بدنتان را به شما یاد خواهد داد و اینکه چگونه نسبت به بدنتان حس خوبی را داشته باشید را نیز به شما آموزش می دهد.

افرادی که می خواهند گذشته را تجزیه و تحلیل کنند

برخی از خانم ها و آقایان در کودکی مورد سوء استفاده های جنسی بوده اند.این اتفاق های ناگوار تاثیرات بدی را بر دید افراد از رابطه جنسی را به جا خواهد گذاشت. این اتفاق باعث می شود که این افراد رضایت و اعتماد از رابطه جنسی و حس امنیت خود را از دست بدهند. حتی برخی از افراد که مورد تجاوز نبوده اند اما تجربه نامطلوبی را در رابطه جنسی با همسر خود داشته اند نیز دچار چنین دیدی خواهند بود. در این موارد مشاورها به شما کمک می کنند که بتوانید با این موضوع کنار بیایید و به درک و گذر از این تجربیات برسید.

مقالات دیگر: علل سرد مزاجی زوجین چیست؟

چه زمانی باید به مشاوره جنسی مراجعه نماییم ؟

بهتر است بدانید در هر شخصی میل جنسی و گرایش به مسائل جنسی متفاوت است ، بسیار مهم است که زوجین در یک سطح میل جنسی باشند زیرا در صورتی که یکی از آنها میل جنسی زیادی داشته باشد اما دیگری میل جنسی کمتری داشته باشد به مرور زمان با مشکلات جدی همراه می شوند .

زیرا مسائل جنسی و برقراری رابطه جنسی در زندگی زناشویی بسیار تاثیر گذار است ، زمانی یکی از زوجین میل جنسی کمی دارد شاید در ابتدا میل جنسی طرف مقابل را برآورده کند اما با گذشت زمان به دلیل ناراحتی و خشم درونی که دارد علاقه ای به برقرار رابطه جنسی ندارد ، در این مواقع می توان با مراجعه به پزشک این مشکلات را برطرف نمود در نتیجه زندگی زناشویی بهتری را این اشخاص خواهند داشت و مشکلات جنسی آنها نیز برطرف می شود .

 داشتن رضایت و تمایل در رابطه جنسی :

در صورتی که شخص تمایلی به برقرار رابطه جنسی ندارد نباید به اجبار طرف را به برقرار رابطه جنسی مجبور کرد ، در این مواقع کمک از مشاوره جنسی بسیار کمک کننده است . اشخاصی که در زمان مقاربت جنسی دچار مشکل می شوند و این مشکل برای مدت زمان طولانی و پشت سرهم در حال اتفاق افتادن است ، نیاز است که حتما به پزشک مراجعه نمایند .

اشخاصی که نه تنها تمایلی به برقراری رابطه جنسی ندارند بلکه به دلیل اینکه نگران زندگی مشترک هستند و یا به دلیل حس انجام وظیفه برای طرف مقابله به اجبار رابطه جنسی را برقرار می کنند . اشخاصی که به دلیل عدم تمایل جنسی باید از طریق تحریکات ناسالم آنها را برای برقرار رابطه جنسی تحریک نمود تا بتوانند رابطه جنسی را برقرار نمایند.

نقش مشاوره جنسی در بهبود زندگی و آرامش در زندگی اشخاص

برآورده نشدن نیازهای اشخاص در مقاربت جنسی سرآغاز بروز مشکلات زوجین در زندگی می باشد ، بروز مشکلات به مرور زمان از میزان علاقه زوجین به یکدیگر می کاهد که به مرور زمان زوجین به فکر طلاق و جدا شدن از یکدیگر اقدام می نمایند .

در صورتی که زوجین مشکل جنسی دارند با مشاوره جنسی می توانند مشکلات را برطرف نمایند ، یک روان پزشک خوب با شنیدن مشکلات طرفین با توجه به علم و تجربه خود راه کارهای را به زوجین پیشنهاد می کند .

برخی از زوجین علاقه ای به رابطه ندارد پس از رابطه جنسی لذت نمی برند و این باعث می شود دلسرد شوند نسبت به همسرشان ،  مشاوره جنسی در این زمینه خیلی بهتر می تواند شما را راهنمایی کند که چه کارهایی انجام بدهید پس بوسیله تلفن با مشاورین تماس بگیرید و مشکل خود را حل کنید

با توجه به فرهنگ هر قوم و هر شخصی روان پزشک علت عدم میل جنسی را بررسی می کند و سپس بهترین راه کار برای اینکه شخص به مرور زمان بتواند در رابطه جنسی موفق عمل کند را به زوجین پیشنهاد می کند .

پس از چند جلسه اشخاص با توجه به مشاوره جنسی و راهنمایی های روانپزشک می توانند یک رابطه جنسی لذت بخشی را داشته باشند .

مشاوره جنسی نه تنها مشکلات زوجین را برطرف می نماید بلکه برای بهبود زندگی زوجین راه کارهای را بیان می کند که این امر بسیار نقش مهمی در زندگی زوجین دارد . به شما عزیزان نیز توصیه می شود در صورتی که مشکلی جنسی دارید حتما به مشاوره جنسی مراجعه نمایند .

یک مشاوره جنسی خوب از طریق آموزش های که می دهد روابط زناشویی را بهبود می بخشد ، یکی از توصیه های که بسیار توصیه می شود زوجین انجام دهند ، مشاوره جنسی در زمان عقد و قبل از دوران عروسی باشد تا این مشکل سریع تر برطرف شود و پس از ازدواج زوجین دیگر با مشکل جنسی روبرو نشوند .

یک رابطه جنسی خوب که طرفین از آن لذت ببرند باعث ایجاد یک رابطه صمیمی ، همیشگی و لذت بخش می شود . یکی از راه کارهای که بسیار توصیه می شود اشخاص در زمان رابطه جنسی رعایت نمایند ، عدم صحبت های متفرقه در زمان مقاربت جنسی است .

 مشاوره جنسی در طی آماری که بدست آورده اند به این نتیجه رسیده اند که اشخاص در زمان مقاربت جنسی بحث های متفرقه ای به غیر از رابطه جنسی داشته اند که این مسئله شاید از نظر آنها یک مسئله پیش پا افتاده و غیر ضروری است اما این نکته را باید رعایت نمایند زیرا در زمان آمیزش جنسی باید کلمات احساسی و زیبا بیان شود نه اینکه اشخاص به بیان مسائل متفرقه بپردازند .

مقالات دیگر: زمان مناسب برای مشاوره رابطه جنسی

نکته دیگری که باید رعایت شود عدم تظاهر به علاقمند بودن به رابطه جنسی می باشد .

نکاتی که در رابطه جنسی باید رعایت نمایید :

  • پوشیدن لباس های آراسته وزیبا
  • استفاده از جملات محبت آمیز
  • استفاده از عطرهای خوشبو
  • رعایت بهداشت

شما عزیزان در صورتی که در مسافت های دور قرار دارید و یا اینکه به هر دلیلی نمی توانید به شکل حضوری در مطب روانپزشک و مشاوره جنسی حضور داشته باشید می توانید مشاوره جنسی را از طریق تلفن انجام دهید .

مشاوره جنسی را خیلی از اشخاص به دلیل اینکه نمی توانند و یا اعتماد به نفس در این خصوص جهت بازگویی مشکلات خود ندارند می توانند از طریق تلفنی بیان نمایند . مشاوره جنسی را شخصی که انجام می دهد باید در این زمینه علاوه بر داشتن تخصص و تبحر باید کاملا به مشکلات جنسی واقف باشد که بتواند به اشخاص بهترین راهنمایی ها را انجام دهد . بسیار مهم است که به شکل دقیق و درست انجام شود زیرا مشاوره جنسی نقش بسیار بزرگی در بهبود روابط جنسی و برطرف کردن مشکلات اشخاص دارد.

دکتر ناصر مهاجرانی

متخصص اعصاب و روان(روانپزشک)

روانكاو. رواندرمانگر
مشاور ازدواج. مشاور جنسي. مشاور خانواده
مشاور زناشويي. مشاور تحصيلي و كنكور
مشاوركودك
مشاوره در بحران بخصوص وجود أفكار خودكشي
انجام تمامي مشاوره هاي فوق به صورت تلفني و online


پاسخ

سه × 5 =

Call Now Button