مشکلات رایج در رابطه زناشویی(قسمت اول)

مشکلات رایج در رابطه زناشویی(قسمت اول)

مشکلات رایج در رابطه زناشویی

  • عدم رضایت زن یا شوهر و یا هر دو از رابطه جنسی

در بعضی از موارد این مشکل به دلیل نا آگاهی از رفتار جنسی مناسب از سوی یکی از زوجین اتفاق می افتد که می تواند باعث عدم رسیدن همسر به سطح رضایتمندی کافی از رابطه بشود. در نتیجه این رفتار نامناسب ممکن است طرف مقابل دیگر تمایلی به دفعات بعدی رابطه زناشویی نداشته باشد و از داشتن رابطه زناشویی با همسر خود دوری کند.

گاهی با زیاد شدن فاصله رابطه زناشویی، زن یا شوهر از رابطه زناشویی بهره لازم را نمی برند و باعث ایجاد مشکل و سرد مزاج شدن آن ها در داشتن رابطه می شود. معمولاً هم این مشکل در زن ها بیشتر رخ می دهد و رعایت مدت زمان مناسب برای زن ها دارای اهمیت است. اگر مدت این فاصله بین روابط زناشویی به زمان مناسب خود نرسد، سبب می شود که در طولانی مدت رابطه زناشویی سرد شود. متخصصان حوزه سلامت روانی خانواده توصیه می کنند که حتما دفعات رابطه زناشویی نزدیک به هم باشد. مثلاً اگر رابطه زناشویی ماهی یک بار است و شوهر زودتر به ارگاسم می رسد، در نتیجه بهتر است دفعات این رابطه کوتاه تر تا در زن هم احساس رضایت پیدا شود.

  • بی اعتنایی به رابطه جنسی

رابطه جنسی به عنوان یکی از اهداف ازدواج محسوب می شود و عدم توجه کافی به آن مشکلاتی را در خانواده به وجود خواهد آورد. مشاهده شده است که در اکثر خانواده هایی که هم بستری شب وجود نداشته، در روز هم خبری از محبت بین زن و شوهر نبوده است. در حقیقت عدم داشتن رابطه در شب باعث آسیب به محبت و عاطفه بین زوج ها در طول روز می شود و بر استحکام رابطه بین آن ها تاثیر می گذارد. با نبود بستر شب مناسب زن و شوهر نقش دو هم خانه را بازی می کنند. البته مطالب گفته شده بدان معنی نیست که عدم وجود رابطه در شب، هیچ رابطه ای در روز بین زوج ها برقرار نخواهد بود و تنها رابطه شب مهم می باشد. گاهی پیش می آید که رفتارهایی از سوی زن و یا شوهر در طول روز باعث آسیب به بستر شب شده و این رفتارها سبب شده اند که در شب یکی از زوجین نسبت به دیگری تمایلی نداشته باشد. درواقع  رفتار روز افراد تعیین کننده رابطه شب آن ها و از طرفی رضایتمندی زناشویی در شب، کمک کننده و تقویت کننده رابطه عاطفی روز است.

تمام مشکلات ذکر شده در بالا با آموزش های لازم به زن و شوهر، به راحتی حل شده و این مشاوره ها بر بهبود رابطه زناشویی آن ها تاثیر می گذارد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر مهاجرانی

 

 

 

 

دکتر ناصر مهاجرانی

متخصص اعصاب و روان(روانپزشک)

روانكاو. رواندرمانگر
مشاور ازدواج. مشاور جنسي. مشاور خانواده
مشاور زناشويي. مشاور تحصيلي و كنكور
مشاوركودك
مشاوره در بحران بخصوص وجود أفكار خودكشي
انجام تمامي مشاوره هاي فوق به صورت تلفني و online


پاسخ

7 + نه =

Call Now Button