با مشکلات زناشویی چه کنیم؟

Contents

مشکلات زناشویی

مشکلات زناشویی در زندگی زوجین بسیار متداول هستند. با کمک یکسری روش ها و تکنیک ها می توان بسیاری از این مشکلات را رفع نمود. در این مقاله قصد داریم به برخی از شایع ترین مشکلات زناشویی بپردازیم.

خیانت

خیانت یکی از مشکلات مهم در رابطه زناشویی می باشد. این خیانت می تواند احساسی ، فیزیکی و یا حتی اینترنتی باشد. خیانت به دلایل مختلفی در یک رابطه رخ می دهد. برای این مشکل حتماً باید به دنبال یک راه حل بوده و زوجین در مورد رفع مشکل با یکدیگر صحبت کنند.

مشکلات زناشویی
مشکلات زناشویی

تفاوت در تمایلات جنسی

رابطه جنسی مناسب در زندگی زناشویی یکی از مهم ترین مسائل می باشد. از سوی دیگر این مسئله می تواند یکی از مهم ترین دلایل اختلافات زناشویی باشد. این مشکلات جنسی به دلایل مختلفی رخ می دهد. یکی از مهم ترین دلایل مشکلات جنسی، بی میلی جنسی می باشد.

بی میلی جنسی نه فقط در زنان، بلکه در مردان نیز دیده می شود. از سوی دیگر برخی مواقع مشکلات جنسی می تواند ناشی از علائق جنسی باشد. برای مثال یک فرد در رابطه از مسائل دیگری لذت می برد که باعث ناراحتی طرف مقابل می شود.

باورها و اعتقادات

اختلاف نظر در هر ازدواجی وجود دارد ولی برخی اختلاف نظرها را نمی توان نادیده گرفت. از جمله این تفاوت عقیده ها می توان به اعتقادات مذهبی و دینی اشاره کرد. این مسائل در تربیت فرزندان هم مشکلاتی ایجاد می کند. هر انسان در یک خانواده با باورها و اعتقادات خاصی رشد می کند و طبعاً دو نفر با اعتقادات یکسان وجود نخواهد داشت.

اختلاف سنی زیاد در ازدواج

گاهی اختلاف سنی زیاد ( یا مرد بزرگ تر از زن یا زن بزرگ تر از مرد) می تواند مشکلاتی را در رابطه ایجاد کند. برای مثال زوجین اهداف مختلفی دارند. گاهی تفاوت سنی در ابتدا قابل قبول بوده ولی بعد از گذشت زمان شخصیت فرد تغییر کرده و این می تواند مشکلاتی را به وجود آورد.

آسیب های شدید

گاهی در طول ازدواج اتفاقاتی برای زوجین می افتد که باید به درستی مدیریت شود در غیر این صورت مشکلات بزرگ تری را برای زوج به وجود خواهد آورد. ،در صورت بروز مشکلی حاد باید همراه همسر خود باشید تا بتواند مشکل را حل کند و تاثیر بدی بر ازدواج گذاشته نشود.

استرس

استرس یکی از مشکلات شایع در زندگی زناشویی می باشد. منبع استرس می تواند مشکلات مالی، خانوادگی، روانی و بیماریهای خاص باشد. برای مثال از دست دادن شغل و یا سرمایه می تواند فشار مالی زیادی را موجب شود.

آیا می خواهید به جای طی یک مسافت طولانی و معطل شدن در ترافیک سنگین جهت مراجعه به مطب شلوغ روانپزشک ، در منزل خود بوده و از طریق یک خط تلفن موبایل و سر یک ساعت معین، روانپزشک خود را به صورت آنلاین ملاقات نمایید و در حقیقت مشاوره آنلاین داشته باشید؟ و در خصوص بیماری هاو مشکلات روانی مختلف با روانپزشک صحبت نمایید؟ تلفن تماس جهت تعیین وقت مشاوره آنلاین با دکتر ناصر مهاجرانی 09029245225

همچنین می توانید در اینستاگرام ، ایمو و واتساپ با ایشان در ارتباط باشید.

بد دلی به همسر

بدبینی جنسی به همسر یکی دیگر از مسائل متداول در ازدواج می باشد. در صورتی که شریک زندگی بدبینی بسیاری داشته باشد می تواند اوضاع را سخت کند. بد دلی بیش از حد می تواند آسیب رسان باشد.

نتیجه گیری

در صورتی که در زندگی زناشویی با مشکلی روبرو شدید سعی کنید با کمک گرفتن از یک روانپزشک و جلسات روان درمانی به رفع این مشکلات کمک کنید. در صورتی که این مشکلات را جدی نگیرید در آینده به ازدواج آسیب های جبران ناپذیری وارد می شود.
منبع : https://www.marriage.com/advice/relationship/8-common-problems-in-married-life/

مطالب مرتبط با این مقاله:

اختلالات عملکرد جنسی

بدبینی همسر

مشاوره ازدواج

دکتر ناصر مهاجرانی

متخصص اعصاب و روان(روانپزشک)

روانكاو. رواندرمانگر
مشاور ازدواج. مشاور جنسي. مشاور خانواده
مشاور زناشويي. مشاور تحصيلي و كنكور
مشاوركودك
مشاوره در بحران بخصوص وجود أفكار خودكشي
انجام تمامي مشاوره هاي فوق به صورت تلفني و online


پاسخ

1 × 4 =

Call Now Button