ترانس سکچوالیسم

Contents

ترانس سکچوالیسم

آیا با واژه ی ترانس سکچوالیسم آشنایی دارید؟ اختلال ترانس سکچوالیسم با نام های دیگر اختلال هویت جنسی یا ناخشنودی جنسی gender dysphoria نیز شناخته شده است. این افراد اگر دختر باشند، اظهار می کنند که پسر هستند و اگر پسر باشند، اظهار می کنند که دختر هستند. آنها شدیداً اصرار دارند که با عمل جراحی تبدیل به جنس مخالف شوند.

ترانس سکچوالیسم
ترانس سکچوالیسم

علائم ترنس بودن

شروع علائم می تواند از کودکی باشد و زمانی که فرد دختر بودن یا پسر بودن خود را درک می کند. پسر ها با عروسک و اسباب بازی های دخترانه بازی می کنند و دختر ها با ماشین و اسباب بازی های پسرانه بازی می کنند. پسرها خاله بازی می کنند و دختر ها فوتبال و بازی های پسرانه می کنند. کفش و لباس جنس مخالف را پوشیده و از پوشیدن لباس جنس خود امتناع می کنند. معمولاً اولین روزهای مدرسه بسیار غمگین و سردرگم می شوند و تعجب می کنند که چرا مدرسه ی جنس مخالف ثبت نام شده اند و در مدرسه منزوی و کم ارتباط می شوند.

بلوغ در افراد ترانس سکچوال

در سن بلوغ با ظاهر شدن علائم ثانویه جنسی بسیار ناراحت و غمگین می شوند. از دیدن اندام های جنسی خودشان حالت انزجار دارند. در جلوی آینه به بدن لختشان نگاه نمی کنند. موهایشان را به شکل جنس مخالف می زنند و هنگام بلوغ تمایل جنسی به جنس مخالف ندارند. در واقع دختر ها چون خودشان را پسر می دانند تمایل به دخترها دارند و پسر ها که خودشان را دختر می دانند به پسرها متمایل هستند. این افراد در مدرسه دچار مشکل می شوند. اغلب پسرها در مدرسه مسخره شده و مورد تعرض قرار می گیرند. دخترها نیز تمایلات جنسی به همکلاسی های خود پیدا می کنند.

آیا می خواهید به جای طی یک مسافت طولانی و معطل شدن در ترافیک سنگین جهت مراجعه به مطب شلوغ روانپزشک ، در منزل خود بوده و از طریق یک خط تلفن موبایل و سر یک ساعت معین، روانپزشک خود را به صورت آنلاین ملاقات نمایید؟ و در خصوص مسائل مختلف مانند مشاوره جنسی با روانپزشک صحبت نمایید؟ تلفن تماس جهت تعیین وقت مشاوره آنلاین با دکتر مهاجرانی 09029245225 و 02188675099

همچنین می توانید در اینستاگرام ، ایمو و واتساپ با ایشان در ارتباط باشید.

تفاوت همجنسگرایی با ترانس سکچوالیسم

فرق این افراد با همجنسگراها این است که همجنسگراها از جنسیت خود راضی اند و قصد تغییر جنسیت ندارد ولی ترانس سکچوال ها از جنسیت خود تنفر دارند و به شدت تمایل به تغییر جنسیت دارند.

عمل ترانس سکچوال

اغلب در اواخر نوجوانی و اوایل جوانی از طریق علمی به مشکل خود پی برده و بسیاری از آنها با مراجعه به روانپزشک مراحل تغییر جنسیت را طی می کنند. خیلی از آنها نیز بدون عمل جراحی به زندگی خود ادامه می دهند.

مطالب دیگر سایت:

اختلالات عملکرد جنسی

تربیت جنسی کودکان

مشاوره جنسی

دکتر ناصر مهاجرانی

متخصص اعصاب و روان(روانپزشک)

روانكاو. رواندرمانگر
مشاور ازدواج. مشاور جنسي. مشاور خانواده
مشاور زناشويي. مشاور تحصيلي و كنكور
مشاوركودك
مشاوره در بحران بخصوص وجود أفكار خودكشي
انجام تمامي مشاوره هاي فوق به صورت تلفني و online


پاسخ

18 − 11 =

Call Now Button