مشاوره کودک

مشاوره کودک

کودکان اغلب به اقتضای سن شان، ممکن است احساسات و عواطف شان را با دوستان و یا معلم خود در میان بگذارند. اگر رفتار کودک شما تغییر کرد، به دنبال علت آن باشید. مواردی مانند جدایی والدین و یا نقل مکان کردن، می تواند منجر به تغییرات رفتاری کودک و حتی استرس شود. این نکته را در نظر داشته باشید که کودک شما قادر به کنار آمدن با چنین مواردی نمی باشد، این شما هستید که باید با کودک خود صحبت کنید و نشان دهید که او را حمایت می کنید.
در صورتی که نگران کودک تان هستید و احساس می کنید که سلامت کودک تان در خطر است، بهتر است از مشاوره کودک کمک بگیرید.

آیا می خواهید به جای طی یک مسافت طولانی و معطل شدن در ترافیک سنگین جهت مراجعه به مطب شلوغ روانپزشک، در منزل خود بوده و از طریق یک خط تلفن موبایل و سر یک ساعت معین، روانپزشک خود را به صورت آنلاین ملاقات نمایید؟ و در خصوص بیماری های خود همانند مشاوره کودک خود با روانپزشک صحبت نمایید؟

تلفن تماس جهت تعیین وقت مشاوره آنلاین با دکتر مهاجرانی 09029245225 و 02188675099

همچنین می توانید در اینستاگرام   با ایشان در ارتباط باشید.

مشاوره کودک این امکان را فراهم می کند تا کودک بتواند تمامی احساسات خود را بدون ترس از قضاوت شدن، با مشاور در میان بگذارد. صحبت با یک مشاور، به دور از فضای خانه و جو مدرسه، باعث می شود تا کودک از فشارهای وارده دور شود، زیرا مشاوره، محیطی امن و آرام را برای کودک فراهم می کند.

روش هایی که یک مشاور، به کار می گیرد، به عواملی مانند سن، موقعیت و میزان رشد کودک بستگی دارد. ممکن است در جلسات مشاوره، مشاور از مواردی مانند بازی کردن و یا کشیدن نقاشی کمک بگیرد، تا کودک را به گفتن احساساتش تشویق کند.

 

مشاوره کودک

 

خواندن یک داستان و صحبت در مورد شخصیت های داستان، از دیگر مواردی است که به مشاور روانشناس کمک می کند تا با احساسات کودک بیشتر آشنا شود. هدف از این کارها و جلسات مشاوره، این است که کودک راحت تر بتواند با احساساتش مقابله کند و از زندگی لذت ببرد.

مزایای مشاوره کودک

یکی از مزایای مشاوره کودک این است که، کودک می تواند با نگرانی های روزانه خود مانند استرس امتحان و یا روابط خود با اطرافیان، دوستان و معلم کنار بیاید، در نتیجه، مواردی مانند استرس، اضطراب و یا مشکلات یادگیری از کودک دور خواهد شد.
اگر موضوعی هر چند جزئی، کودک شما را ناراحت کرد، بدانید که تنها نیستید و مشاوره، این امکان را برای کودک شما فراهم می کند تا در محیطی ایمن، احساسات خود را بازگو کند. علاوه بر این، مشاوره باعث بهبود تمرکز کودک، و هم چنین بهبود روابط کودک با اطرافیانش می شود.

دکتر ناصر مهاجرانی به عنوان بهترین روانپزشک همواره به والدین گرامی می توانند در این خصوص یاری برسانند.

مقالات مرتبط 

مشاوره خانواده 

تله روانپزشکی 

سوء استفاده جنسی از کودکان

مشکلات روانپزشکی کودکان 

راه های ارتباطی با دکتر

 

09029245225 (ایمو ، واتساپ، تلگرام و…..)

بیمارستان ایرانیان 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دکتر ناصر مهاجرانی

متخصص اعصاب و روان(روانپزشک)

روانكاو. رواندرمانگر
مشاور ازدواج. مشاور جنسي. مشاور خانواده
مشاور زناشويي. مشاور تحصيلي و كنكور
مشاوركودك
مشاوره در بحران بخصوص وجود أفكار خودكشي
انجام تمامي مشاوره هاي فوق به صورت تلفني و online


پاسخ

یازده + چهار =

Call Now Button